Wypożyczalnia Samochodów Olsztyn

Moje konto

+48 660 505 474 Infolinia czynna 08:00 - 22:00

Zarezerwuj samochód on-line

Wypożyczalnia Samochodów Olsztyn - Szymany - Lotnisko

Biuro wypożyczalni Odkryj-Auto znajduje się na terenie terminala lotniczego Olsztyn-Mazury w części przeznaczonej pod działalność usługową. Po prawej stronie od przejścia kontroli paszportowej, gdzie w wygodny i szybki sposób klienci mogą tuż po odebraniu bagażu wynająć samochód ciesząc się minimalną ilością formalności.
Dzięki ograniczeniu formalności do minimum już po 5 minutach od wylądowania na lotnisku w samym sercu Warmii możemy cieszyć się podróżą nowym, przygotowanym do każdego wynajmu pojazdem. Do dyspozycji klientów udostępniamy pojazdy z wszystkich klas - od najmniejszych aut klasy "A" będącym idealnym rozwiązaniem dla potrzebujących auta do przemierzania miejskich odcinków po większe, nawet 9 osobowe busy dające frajdę z jazdy w grupie.

Olsztyn jest miastem położonym w województwie warmińsko-mazurskim i to właśnie jego położenie jest jedną z większych atrakcji, które każdego roku przyciągają ogromną liczbę turystów. Zatem co takiego kryje ta okolica? Przede wszystkim największym skarbem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców jest bliskość natury, piękne lasy oraz jeziora. Samo miasto leży nad rzeką Łyną, która w okresie letnim jest istnym rajem dla wszystkich tych, którzy uwielbiają pływać kajakami. Bowiem organizowane są tutaj spływy, których malownicza trasa liczy aż trzy kilometry. Jej początek to Zamek Olszyński, natomiast meta znajduje się przy rozlewisku, gdzie dochodzi do połączenia dwóch rzek, mianowicie Łyny i Wadąg.
Sięgając do czasów historycznych, dowiemy się, że pierwsza wzmianka o Olsztynie pojawiła się w 1334 roku. Obecna nazwa miejscowości początkowo brzmiała zupełnie inaczej. Niemcy posługiwali się nazwą Allenstein, co w dosłownym tłumaczeniu oznaczało kamień nad Łyną. Później Polacy zmienili ją na Holstin. Jednakże pierwsza literka, czyli głoska "H" była praktycznie niesłyszalna. Stąd też z biegiem lat, z Holstina nazwa miejscowości stała się Olsztynem i tak jest po dzień dzisiejszy.
Olsztyn ma dość bogatą historię. Miały tutaj miejsce między innymi wojny z Zakonem Krzyżackim, a w 1521 roku obroniony został zamek olsztyński. Oprócz samego faktu skutecznej obrony, najważniejszą informacją jest to, że całymi działaniami kierował nie kto inny, lecz sam Mikołaj Kopernik. Ten polski astronom nie tylko dokonywał w Olsztynie obserwacji nieba, ale także zasłynął tym, że opracował reformę monetarną...Można byłoby długo opisywać różne wydarzenia historyczne, które zapisały się na kartach tego miasta. Jednak my nawiążemy tylko do tych, po których pozostał ślad. Bo nie brakuje w Olsztynie miejsc, które choć są już wiekowe, to nadal budzą zachwyt i są ciekawym miejscem do zwiedzania. Z jednej strony ze względu na związaną z danym miejscem historię, a z drugiej że względu na warstwę wizualną, która mimo upływu lat wciąż robi duże wrażenie.

W Krainie Wielkich Jezior
Warmia i Mazury, to dla wielu przede wszystkim piękno przyrody i jeziora. Trzeba przyznać, że ta część Polski jest wyjątkowo urokliwa i jest równie chętnie wybieranym kierunkiem na wakacyjny wypoczynek, co Morze Bałtyckie. Gwarantujemy, że decydując się na urlop w tych stronach na pewno nikt nie będzie się nudził. Bo całe mnóstwo atrakcji znajdziemy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ale frajdę może przynosić nie tylko sam pobyt na Warmii, lecz już same przygotowania do wyjazdu. Większość z nas z utęsknieniem czeka na dzień, kiedy będzie można zapomnieć o codziennych sprawach i rozpocząć błogi odpoczynek. Jedni wolą bierny, a drudzy aktywni. Ale każdy wymaga odpowiedniego przygotowania. Przynajmniej jeśli chcemy, aby wakacyjna laba albo weekendowy wypad należały do tych wyjątkowych i niezapomnianych, do których przez długi czas z przyjemnością będziemy wracali wspomnieniami...A zatem co jest kluczem do sukcesu? Oczywiście dobry plan. Najlepiej jeśli zaangażujemy w to całą rodzinę i wspólnie stworzymy własną mapę miejsc, do których się wybierzemy. Wyszukiwanie atrakcji, a następnie wpisywanie ich w kalendarz jest świetną zabawą dla dzieci, a dorosłym pozwala mieć kontrolę nad tym, co ma się wydarzyć.
Niezależnie od tego do jakiej miejscowości na Mazurach się wybierzemy, to warto pokonać kilkanaście, albo i kilkadziesiąt kilometrów po to, żeby dotrzeć do Olsztyna oraz położonej niedaleko Gierłoży. Jest to miasto, które w bardzo atrakcyjny sposób łączy poznawanie ciekawej historii z zabawą. Jednym słowem nowoczesność miesza się tutaj z wydarzeniami, które miały miejsce kilka wieków temu. A symbolem niektórych z tych wydarzeń są zabytki, jakie możemy podziwiać na terenie miasta...Jeżeli mówimy o tym, jak dzisiejszą technologię i ogólne możliwości możemy wykorzystać do tego, żeby pokazać maluchom, jak wyglądał świat za czasów historycznych, gdy widok rycerzy nikogo nie dziwił i był na porządku dziennym, to koniecznie musimy udać się do cudownego miejsca w Gierłoży, jakim jest Mazurolandia. Na tę atrakcję powinniśmy przeznaczyć nieco więcej czasu, a najlepiej cały dzień. Wtedy bez pośpiechu zobaczymy wszystko to, co zostało przygotowane dla zwiedzających. A jest tego naprawdę dużo i z całą pewnością, każdy znajdzie tutaj coś, co go zaciekawi i zafascynuje.
Na dzieciaki czeka tutaj między innymi Park Zabaw oraz Park Miniatur, w którym znajdują się najpiękniejsze budowle, jakie możemy spotkać na ulicach Warmii i Mazur. Chłopców, jak również ich tatusiów na pewno zainteresuje grodzisko rycerskie, w którym można sobie zrobić pamiątkową fotografię w zbroi prawdziwego rycerza. Takie zdjęcie jest nie lada atrakcją i stanowi jedno z najpiękniejszych wakacyjnych wspomnień małych wojowników. Z kolei dla starszych osób, które dobrze są zaznajomione z historią naszego kraju przygotowany został Park Militariów (dzieci też rzecz jasna mają do parku wstęp), w którym obejrzeć można liczne eksponaty pochodzące z czasów drugiej wojny światowej. W ich skład wchodzi nie tylko broń, ale również stroje czy makiety. Mazurolandia pełna jest niespodzianek, a kolejną z nich jest możliwość ujrzenia na własne oczy pozostałości po Kwaterze Głównej Adolfa Hitlera. To co przetrwała do dnia dzisiejszego, to fragmenty ogrodu warzywnego i oranżerii...Przy okazji wizyty na Warmii i Mazurach obowiązkowo musisz przyjechać do Mazurolandii, aby zobaczyć jej liczne atrakcje, które zapadają w pamięć każdemu, niezależnie od wieku.
Po krótkiej przejażdżce po okolicy, powróćmy do Olsztyna. Obecnie miasto to może pochwalić się wieloma zabytkami, które prezentują się bardzo okazale i są podziwianie przez zwiedzających, ale w czasie trwania drugiej wojny światowej, niewiele wskazywało na to, że po latach będzie można oglądać w tym mieście zabytki. Powód? Wykroczenie Armii Czerwonej i niemal doszczętna dewastacja miasta. Przed wojną, w mieście można było obserwować dość szybką rozbudowę, ale po jej wybuchu i wkroczeniu Armii Czerwonej cześć zabytków została zdewastowana, a część pochłonął ogień. Na szczęście po tych wszystkich wydarzeniach miasto się odrodziło i dzięki temu możemy podziwiać dzisiaj jego uroki.
Rozpoczynając swoją wędrówkę po ulicach Olsztyna, warto udać się na Rynek Starego Miasta, na którym do zobaczenia jest między innymi Stary Ratusz. Uwagę przykuwa też Bazylika pw.św.Jakuba, która wyróżnia się bardzo interesującym wnętrzem. Zobaczyć możemy w nim chociażby wyjątkowy, bo średniowieczny obraz, na którym ukazane jest ukrzyżowanie Chrystusa. Ponadto w bazylice znajduje się tryptyk ołtarzowy i staro gotyckie sklepienie sieciowe. W Internecie znaleźć można zdjęcia, obrazujące to, jak przedstawia się wnętrze bazyliki, ale nie są one w stanie oddać tego, co możemy zobaczyć wyłącznie na żywo.

Jeziora małe i duże
W okresie wakacyjnym, jak nietrudno się domyślić jedną z największych atrakcji jest woda, a jak woda, to i jeziora. Kiedy pogoda dopisuje i za oknem świeci piękne słońce, wtedy niejeden z nas marzy tylko o tym, żeby położyć się na plaży, albo na trawie i podziwiać piękno przyrody, chłodząc się od czasu do czasu w czystym jeziorze. Jeżeli chodzi o Olsztyn, to w jego granicach znajduje się aż kilkanaście jezior, z czego największym jest jezioro Ukiel, które bywa nazywane też Krzywym. Jego powierzchnia wynosi ponad czterysta hektarów i jest najbardziej obleganym jeziorem przez turystów. Wpływ na to ma bez wątpienia fakt, że jest to jezioro najbardziej przystosowane pod turystów. Bowiem dzięki wielomilionowej inwestycji, obok nowoczesnego kąpieliska znalazło się też zaplecze gastronomiczne oraz baza hotelowa, w której mogą się zatrzymywać turyści przybywających w tej strony przez cały rok. Na dzieci czekają tam też atrakcje w postaci obiektów sportowych.
Chcąc zobaczyć wszystko to, co znajduje się zarówno w Olsztynie, jak i w jego okolicy, bardzo przydatne będzie posiadanie samochodu. Jeżeli chwilowo nie mamy dostępu do własnego cacka, wtedy możemy skorzystać z usług wypożyczalni. Nasza wypożyczalnia Odkryj-Auto od lat działa przy lotnisku w Olsztynie, i przez ten czas zdążyła obsłużyć setki tysięcy zadowolonych Klientów. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, i podróżować jednym z najwygodniejszych i maksymalnie dostosowanych do swoich potrzeb samochodem, na dodatek bez limitu kilometrów, to koniecznie odwiedź nas salon, albo już dziś zarezerwuj samochód online, a on będzie na Ciebie czekał, kiedy tylko zawitasz do Olsztyna. Z samochodem Odkryj-Auto zwiedzanie Olsztyna jest jeszcze większą przygodą, pełną cudownych wrażeń.

Lotnisko Olsztyn-Szymany
Port Lotniczy, choć nazywa się Olsztyn-Mazury, to tak naprawdę położony jest w miejscowości Szymany i od centrum Olsztyna dzieli go około godziny drogi, bowiem dystans wynosi 56 kilometrów. Warto podkreślić, że jest to jedyny port lotniczy, jaki funkcjonuje na terenie województwa Warmińsko-mazurskiego. Do celów cywilnych, port ten był wykorzystywany od roku 1996.Po latach konieczna była modernizacja oraz rozbudowa lotniska, z uwagi na obsługiwanie coraz większej liczby pasażerów. I w związku z tym, port lotniczy w obecnym kształcie, został oddany do użytku całkiem niedawno, bo w 2016 roku. Na osoby, które zamierzają skorzystać z linii, jakie oferowane są przez ten port, na terenie lotniska czekają między innymi lokale gastronomiczne, sklepy, strefa bezcłowa oraz taras widokowy. Jest on w pełni zadaszony i przeszklony, dzięki czemu można korzystać z niego niezależnie od pory roku. A udostępnione kanapy są idealnym miejscem do tego, żeby zrelaksować się tuż przed planowanym wylotem. Przy lotnisku znajduje się też parking, na którym może zostać zaparkowanych aż czterysta samochodów. W przypadku osób, której jedynie podwożą bliskich na lotnisko, parking przez piętnaście pierwszych minut jest darmowy. W innym wypadku, konieczne jest uiszczenie opłaty. W zależności od czasu postoju można zdecydować się na parking krótkoterminowy lub długoterminowy. Wszystko w atrakcyjnej cenie, a na dodatek w pełni bezpiecznie, ponieważ parking jest całodobowo monitorowany.

Opinia Klientów

Biuro Olsztyn - Szymany - Lotnisko liczba ocen 1023 ocena 4.92 / 5

zdjęcie: Renault Arkana (A) "Bardzo miła obsługa, samochód czysty. Wszystkie informacje dotyczące samochodu i umowy były jasne i przejrzyste. Szybki odbiór auta i jeszcze szybszy zwrot. Polecam "

Artur

zdjęcie: BMW Seria 3 "Wynająłem już drugi raz z Odkryj-auto i jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta. Samochód, który wynająłem był w doskonałym stanie, będę polecał każdemu Odkryj-auto. "

Radoslaw Zawadzki

zdjęcie: Fiat 500 "Punkt Olsztyn - Szymany polecam, minimum formalności krótko zwięźle i na temat. Miła obsługa, Na pewno skorzystam przy następnej okazji. "

Karol.

zdjęcie: Toyota Yaris Automat "Wszystko w porządku, samochód zadbany, miła obsługa, jesteśmy z usług wypożyczalni bardzo zadowoleni. "

Magda

zdjęcie: Toyota C-HR Hybryda "Otrzymaliśmy samochód klasy wyższej, którym jazda to sama przyjemność.Jak zawsze miła obsługa i wszystko w porządku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług wypożyczalni. "

Magda

Zobacz wszystkie opinie
Biuro Olsztyn - Szymany - Lotnisko
Szymany 150, 12-100 Szymany
Meeting point Olsztyn
11-041 Olsztyn, plac Konstytucji 3 Maja 1
Telefon: +48 660 505 474
Mail: biuro@odkryj-auto.pl
Dlaczego Odkryj-Auto?
Szybka rezerwacja on-line
Zarządzanie rezerwacjią on-line
Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Obsługa klienta 24h

“Świetną wypożyczalnia samochodów. Można odebrać w jednym mieście, oddać w innym. Bardzo elastyczni jeśli chodzi o warunki i naprawdę bezproblemowi. Polecam po raz kolejny.”

Wojciech J

15-06-2024 - (Katowice - Lotnisko)