Wypożyczalnia Samochodów Kraków

Moje konto

+48 660 505 474 Infolinia czynna 08:00 - 22:00

Zarezerwuj samochód on-line

Wypożyczalnia Samochodów Kraków - Lotnisko

W maju 2022 roku zmieniliśmy lokalizację oddziału wypożyczalni przy lotnisku Kraków Balice - aktualnie biuro znajduje się w odległości około 400 metrów od hali przylotów przy ul. Medweckiego 43 gdzie znajduje się bezpieczny parking wypożyczalni samochodów.
Oddział realizuje rezerwację przez 24h przez 7 dni w tygodniu w związku z czym odbiór czy zwrot pojazdu nawet w późnych godzinach nocnych nie stanowi żadnego problemu. W oddziale Kraków Lotnisko znajduję się nasz parking www.odkryj-parking.pl gdzie można bezpiecznie zostawić swój samochód na czas wynajmu samochodu.

Oddział wypożyczalni Odkryj-Auto w Krakowie to nie tylko lotnisko, a także drugie, dogodne dla klientów nie przylatujących na krakowskie lotnisko Balice biuro przy ulicy Josepha Conrada 63 czyli w bliskim otoczeniu popularnej Galerii Bronowickiej czy sklepu Ikea.
Wzorem biura przy lotnisku i to biuro znajduje się w sąsiedztwie stacji benzynowej BP gdzie klienci znajdą również myjnie tak szczotkową jak i bezdotykową.
W Krakowie również możesz mieć samochód podstawiony pod adres w granicach administracyjnych miasta dlatego jeśli interesuje Cię odbiór samochodu przy Dworcu PKP Kraków lub też innej lokalizacji wybierz opcję Kraków - Podstawienie wpisując w polu uwag do rezerwacji adres pod który mamy podstawić na określoną przez Ciebie godzinę samochód.
Dzięki szerokiej ofercie wypożyczalni samochodów Odkryj-Auto firma daje możliwość wyboru samochodu z każdej z klas od tych ekonomicznych, miejskich 4 osobowych pojazdów, przez klasyczne 5 osobowe będące idealnym rozwiązaniem dla rodzin z większą ilością bagażu po 7-osobowe minivany i dla większych grup vany mieszczące 9-osób.
Pełną ofertę znajdą Państwo w zakładce "Samochody".
W celu rezerwacji samochodu prosimy wybranie wygodnej dla siebie metody rezerwacji spośród trzech dostępnych w naszej firmie : on-line, telefonicznie pod numerem telefonu +48 660 505 474 lub drogą mailową: rezerwacje@odkryj-auto.pl

Również dla Twojej wygody przygotowaliśmy zbiór najczęściej zadawanych pytań jeśli chodzi o wynajem samochodu w Krakowie.

Czy jest możliwy wynajem samochodu bez karty kredytowej w Krakowie?
Tak. Zgodnie z warunkami wynajmu najemca ma możliwość wynajmu samochodu płacąc za niego kartą debetową Visa lub Mastercard, wyjątek stanowią jedynie samochody klasy VAN, premium czy kamper za które płatność przyjmujemy kartą kredytową.

Czy jest możliwy wynajem samochodu z zagranicznym prawem jazdy
Tak, ważne jednak by to prawo jazdy było honorowane przez Polskie prawo - zgodnie z Konwencją Wiedeńską Polskie prawo honoruje prawo jazdy wydane przez kraje jak niżej :
Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Demokratyczna Republika Konga, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroka, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zimbabwe.
Wyjątek stanowią osoby posługujące się prawem jazdy wydanym m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Australii i Turcji muszą posiadać również prawo jazdy międzynarodowe.

Ile kosztuje wynajęcie najtańszego samochodu na tydzień w Krakowie?
W zależności od okresu wynajmu i wyprzedzenia z jakim dokonywana jest rezerwacja ceny mogą być różne jakkolwiek w okresie niskiego sezonu koszt takiego wynajmu wynosi zaledwie 400 zł.

Interesuje mnie wynajem samochodu bez kaucji w Krakowie, czy w Odkryj-Auto istnieje taka możliwość ?
Tak, dokupując zniesienie udziału własnego kaucja wynosi tylko 1 PLN.

Czy flota Odkryj-Auto daje możliwość wynajmu samochodu z automatyczną skrzynią biegów?
Tak, samochody z automatyczną skrzynią biegów stanowią sporą część całej floty wypożyczalni samochodów Odkryj-Auto, podczas dokonywania rezerwacji zaznacz odpowiedni filtr "Skrzynia automatyczna", a wyświetlą się aktualnie dostępne samochody z automatyczną skrzynią biegów.

Interesuje mnie wynajem samochodu na jedną dobę w Krakowie, czy jest to możliwe?
Tak, w tym jak i wielu innych naszych oddziałach wynajmiesz samochód nawet na jedną dobę.

Czy jest możliwość wynajmu samochodu bez limitu kilometrów?
W wypożyczalni samochodów Odkryj-Auto nie ograniczamy naszych klientów limitami kilometrów - wyjątkiem jest wyjazd za granicę gdzie również nie ma limitu kilometrów jednak opcja wyjazdu za granicę jest opcją dodatkowo płatną.

Wynajem samochodu na wyjazd za granicę Polski w Krakowie, pomożecie?
Pomożemy! Dokonując rezerwacji wybierz tylko odpowiednią Twojej destynacji strefę wyjazdu za granicę, a zostanie to zawarte na umowie.

Posiadam 20 lat, czy jest minimalny wiek kierowcy wynajmującego samochód?
Minimalny wiek wynajmującego określony jest w warunkach wynajmu i stanowi on, że Najemca musi posiadać ukończone 20 lat, a także posiadać prawo jazdy od minimum roku. W odróżnieniu od innych wypożyczalni nie pobieramy dodatkowych opłat od młodych kierowców.

Czy można liczyć na rabat dla stałych klientów Odkryj-Auto?
Tak, posiadamy swój własny program lojalnościowy, który uprawnia Najemcę do otrzymania stałej zniżki 10% na każdy kolejny wynajem, a jakby tego było mało ten rabat łączy się z innymi rabatami dostępnymi na stronie internetowej www.odkryj-auto.pl

Oczywiście, jeśli masz dodatkowe pytania pisz, dzwoń! Jesteśmy do Twojej dyspozycji, a teraz przejdźmy do krótkiej charakterystyki miasta Kraków.


Zakochaj się w Krakowie!
O Krakowie można byłoby mówić godzinami, ale żadne słowa nie zobrazują piękna, jakim wyróżnia się to miasto. Dlatego wszyscy ci, którzy jeszcze nigdy nie byli w drugim, co do wielkości mieście w Polsce, koniecznie powinni w najbliższym czasie się do niego wybrać.Wielu z tych, którzy mieli to szczęście i zwiedzali Kraków, twierdzi, że na temat atrakcji, jakie czekają na turystów można byłoby napisać książkę.Jednym słowem jest to temat rzeka, co chyba jest najlepszą zachęta do tego, żeby zaplanować podróż do stolicy małopolski.Będąc w Krakowie na każdym kroku możemy spotkać się z obcobrzmiącą mową, ponieważ miasto to przyciąga również mnóstwo turystów z zagranicy, którzy zachwycają się tą historyczną metropolią.Żeby nie ominąć żadnych ciekawych miejsc, warto zrobić sobie przed wyjazdem mapkę, która ułatwi nam odpowiednie rozplanowanie dnia i dotarcie do każdego miejsca pełnego wrażeń.
Opowieść o Krakowie, rozpocznijmy od kilku faktów historycznych.Otóż miasto Kraków, o czym każdy z nas zapewne doskonale wie, jest dawną stolicą Polski.Stolica w Krakowie była do 1795 roku.Jeszcze wcześniej, bo do 1611 roku w Krakowie swoją siedzibę mieli władcy państwa polskiego.Lata później, bo w dwudziestoleciu międzywojennym Wawel został oficjalną Rezydencją Prezydenta Polski.Co prawda jedną z kilku, ale miasto to cały czas pełniło ważne miejsce reprezentacyjne.Za ciekawostkę można uznać to, że do dzisiaj istnieje apartament, w którym swego czasu przebywał ówczesny Prezydent RP Ignacy Mościcki.

Tam, gdzie historia miesza się z nowoczesnością
Bardzo wielu osobom Kraków nierozerwalnie kojarzy się z Wawelem.Jest to miejsce magiczne, ale również bardzo ważne dla naszego kraju pod względem historycznym i kulturalnym.Szacuje się, że każdego roku na Wawel przyjeżdża około dwóch milionów turystów, z czego połowa decyduje się na zwiedzanie zamku i jego licznych wystaw, tak czasowych, jak i stałych.My zdecydowanie zachęcamy do zwiedzania zamku z przewodnikiem, który oprowadzając po poszczególnych komnatach, w niezwykle interesujący sposób opowiada o historii i dziejach Wawelu.Zobaczyć można Dzwon Zygmunta, Kaplicę Zygmunta, Święty Krzyż, czy Krypty Królewskie.W murach Zamku Królewskiego regularnie odbywają się też koncerty muzyki kameralnej i symfonicznej, na które jeśli tylko będziemy mieli okazję, to warto się wybrać.
Zamek Królewski robi wrażenie nie tylko wewnątrz, ale także zewnątrz.Z racji tego, że znajduje się na wzgórzu, to rozpościera się z niego piękny widok na Kraków.Zapierający dech w piersiach widok, czeka przede wszystkim na tych, którzy zdecydują się na zwiedzanie wieczorową porą.Wówczas uliczne latarnie w połączeniu z atmosferą zamku, zagwarantują cudowne emocje i widoki, które warto uwiecznić na fotografii.W okresie letnim, dłuższą chwilę można też spędzić w przecudnej urody Ogrody Królewskie...Na osoby, które nie chcą wracać do domu z pustymi rękami, czeka sklepik z licznymi pamiątkami.A jeżeli chcemy wysłać bliskim pozdrowienia z tego wyjątkowego miejsca, to możemy to uczynić przy pomocy e-pocztówki.Jak już wspominaliśmy Wawel, to miejsce ważne z punktu widzenia historycznego, ale nie oznacza to, że jest ono nadszarpnięte zębem czasu.Wręcz przeciwnie.Regularne renowacje oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań spowodowały, że Wawel jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, a z całą pewnością stanowi wizytówkę Krakowa.
Kolejną słynną atrakcją Krakowa jest Wieliczka.Ta zabytkowa kopalnia soli, liczy ponad siedemset lat i każdego roku zwiedza ją ponad milion turystów z różnych stron Polski, ale i świata.Kopalnia soli należy do zabytków klasy światowej, czemu dowodzi wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.Do zwiedzania przygotowanych jest kilka tras, a wśród nich trasa turystyczna, która pozwala posiąść wiedzę o historii i ciekawostkach kopalni.Aby znaleźć się pod ziemią do pokonania jest 800 schodów.Ale to co czeka na nas na dole, warte jest każdej drogi.Jedyne w swoim rodzaju rzeźby solne, wykute komory, w tym Kaplica Św.Kingi oraz piękne jeziorka podziemne, to tylko zalążek atrakcji.Na pokonanie trasy przeznaczyć trzeba około trzech godzin.Ze względu na to, że trasa znajduje się pod ziemią, to trzeba być przygotowanym na to, że nawet latem jest tam chłodno.Dlatego żeby nie zmarznąć, należy zabrać ze sobą ciepłą bluzę.

Wieliczka zwiedzona? W takim razie czas wyruszać w dalszą podróż po urokliwych miejscach Krakowa.Aby sprawnie dotrzeć z punktu A do punktu B nieocenionym środkiem lokomocji jest samochód.Czasami jednak nie chcemy udawać się w daleką podróż swoim pojazdem, za to już na miejscu, jak najbardziej by się ono przydało.Jest na to sposób.Co prawda nie będziemy jeździli własnym autem, ale możemy wsiąść za kierownicę nowiutkiego samochodu prosto z wypożyczalni.Przed każdym wydaniem kluczyków jest ono dokładnie sprawdzane, dzięki czemu mamy pewność, że samochód jest w pełni sprawny, a poruszanie się nim bezpieczne.Klasa pojazdu i czas wypożyczenia zależy wyłącznie od wypożyczającego.A ponieważ nie stosujemy żadnych ograniczeń kilometrowych, to zwiedzić można nie tylko Kraków, ale również inne ciekawe miejsca małopolski.Wypożyczalnia samochodów jest doceniania zarówno przez turystów, jak i osoby, które przyjechały do Krakowa w celach biznesowych i czas jest dla nich na wagę złota.A że lubią być niezależni, to taksówki nie do końca ich satysfakcjonują.Za to samochód z wypożyczalni spełnia wszelkie wymagania.

Niezwykłe miejsca Krakowa
Są miejsca, które zachwycają swoim pięknem i sprawiają, że chcemy robić sobie zdjęcia, które uwiecznią radosne chwile i piękne tło, ale są też takie, które przypominają bolesną historię i wprowadzają w nastrój zadumy.Często też skłaniają do pewnych refleksji.Jedne i drugie zasługują na uwagę.Miejscem, które odwiedzają tłumy, a które przywołuje bolesną i okrutną historię jest bez wątpienia obóz koncentracyjny Auschwitz Birkenau.Niektórzy nie wyobrażają sobie zawitać do Krakowa i nie przyjechać do Oświęcimia, miejsca zagłady setek tysięcy ludzi.

Jak już wspominano, Kraków obfituje w różnego rodzaju miejsca historyczne i inne atrakcje, które są warte tego, żeby je zobaczyć.Można byłoby długo je opisywać, ale można też tylko zasygnalizować, na co powinno się zwrócić uwagę i gdzie skierować swoje kroki przy okazji pobytu w Krakowie.A zatem na pewno nie można ominąć Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Podziemi Rynku, Ołtarza Wita Stwosza, czy Smoczej Jamy.A miłośnicy Rock and Rolla, koniecznie powinni zobaczyć Aleję Elvisa Presleya, na której znajduje się pomnik artysty.

Edukacja na wysokim poziomie
W Krakowie funkcjonuje kilkadziesiąt szkół wyższych, ale największym prestiżem cieszy się Uniwersytet Jagielloński.Jest to uczelnia z długą i bogatą historią, która wykształciła wielu uczonych oraz znanych osobistości.Wśród nich swego czasu był między innymi polski astronom Mikołaj Kopernik.Obecnie Uniwersytet Jagielloński składa się z szesnastu wydziałów i jest jedną z najbardziej renomowanych szkół wyższych w Polsce.Z podawanych danych wynika, że każdego roku Uniwersytet kończy aż pięćdziesiąt tysięcy studentów, a mimo to dostać się na wymarzony kierunek wcale nie jest łatwo.Ale zawsze warto próbować i zmierzać w kierunku realizowania swoich planów i celów.

Bez najmniejszych wątpliwości można stwierdzić, że Kraków jest miastem z dużymi perspektywami na przyszłość, który po skończeniu edukacji, ma wiele do zaoferowania młodym ludziom.Stąd też spora część absolwentów decyduje się na pozostanie w tym pięknym mieście, które jest ciekawą propozycją nie tylko do zwiedzania, ale również do życia.Ale żeby móc podjąć decyzję o tym, że chciałoby się osiąść w Krakowie, najpierw trzeba je poznać i się nim zauroczyć.A wycieczka jest doskonałą ku temu okazją.

Krakowski port lotniczy
Kraków jest miastem otwartym na różne kultury i narodowości, co widać chociażby po tym, ilu obcokrajowców kończy krakowskie uczelnie.Stąd też fakt, że posiada ono port lotniczy jest dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o przybywanie do Krakowa, jak i opuszczania go...Sięgając do historii możemy dowiedzieć się tego, że krakowskie lotnisko cywilne działa od 1964 roku.Co więcej jest ono największym regionalnych portem lotniczym, jaki działa na terenie kraju.Port lotniczy Kraków-Balice, nosi nazwę imienia Jana Pawła II.

Na terenie lotniska znajduje się ponad dziesięć punktów, w których można smacznie zjeść oraz napić się kawy.Do dyspozycji podróżnych są też parkingi z możliwością postoju krótkoterminowego oraz długoterminowego.W strefie Kiss&Fly jest możliwość darmowego postoju przez pierwsze dziesięć minut.Następnie naliczana jest opłata w wysokości dziesięciu złotych za pierwszą godzinę.Jest to doskonała opcja dla osób, które przyjechały na lotnisko tylko po to, żeby odwieźć kogoś bliskiego.Taki postój sprawia, że można pomóc z bagażami, towarzyszyć podczas czekania na odprawę, a następnie odjechać z lotniska uiszczając jedynie opłatę w wysokości dziesięciu złotych.A jeżeli zdecydujemy się wyłącznie na podwiezienie i wyciągnięcie bagażów, wówczas nie zapłacimy nic.Warunkiem jest tylko to, że należy zmieścić się w czasie dziesięciu minut.

Przed wybraniem się na lotnisko, warto zapoznać się z zasadami parkowania, które umieszczone są na oficjalnej stronie lotniska w zakładce "Parkingi".Bardzo wygodną opcją jest też możliwość korzystania z rezerwacji miejsca parkingowego za pomocą Internetu.Podczas rezerwacji on-line konieczne jest podanie terminu postoju oraz wskazanie miejsca postojowego.Dzięki temu będziemy mogli podjechać na lotnisko w ostatniej chwili i nie będziemy musieli martwić się kwestią szukania miejsca, bo ono będzie już na nas czekało.
Kraków i jego liczne atrakcje czekają na przybycie turystów. Odwiedź to cudowne miasto i zapewnij sobie niezapomniane wspomnienia!

Opinia Klientów

Biuro Kraków - Lotnisko liczba ocen 16149 ocena 4.92 / 5

zdjęcie: Nissan Qashqai "Odkryj auto uratowało mi wakacje i kolejny raz jestem bardzo zadowolona z auta i obsługi, serdecznie polecam. "

Stlwia Latocha

zdjęcie: Toyota RAV4 "Wypożyczalnia idealna. Obsługa bardzo uprzejma we wszystkich punktach Kraków, Gdańsk jak i panie na infolinii, kompetentny personel. Odbiór jak i zdanie pojazdy trwa tylko kilka minut.Auto zawsze takie jak się zamawia lub wyższej klasy. Wszystko na wielki plus. "

Przemysław Piasecki

zdjęcie: Toyota Yaris Cross "Jak zawsze- Gorąco polecam! Juz po raz kolejny dostałam samochod lepszej klasy. Jest super! Uprzejma obsluga, szybki odbiór z lotniska. Wszystko na najwyzszym poziomie. "

Paulina

zdjęcie: Toyota Corolla Automat "Mila, szybka i profesjonalna obsluga. Samochod byl zadbany i w bardzo dobrym stanie. Kilkukrotnie korzystalem z serwisu tej wypozyczalni i jestem bardzo zadowolony. Polecam. "

Damian

zdjęcie: BMW X5 xDrive "Jestem zakochana w tym samochodzie. Wszystkie inne się przy tym kryją. Jak tylko będzie okazja następnym to wynajmę :) spędziłam z tym samochodem tydzień i mega polecam!!! "

Patrycja

Zobacz wszystkie opinie
Biuro Kraków - Lotnisko
32-083 Balice, ul Medweckiego 43
Biuro Kraków
31-357 Kraków Josepha Conrada 63 (parter)
Telefon: +48 660 505 474
Mail: biuro@odkryj-auto.pl
Dlaczego Odkryj-Auto?
Szybka rezerwacja on-line
Zarządzanie rezerwacjią on-line
Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Obsługa klienta 24h

“witam bardzo zadowolony jestem z waszej wypozyczalni i bardzo ja polecam pozdrawiam i do nasepnego razu.”

Darek

23-06-2024 - (Gdańsk - Lotnisko)