Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk

Moje konto

+48 660 505 474 Infolinia czynna 08:00 - 22:00

Zarezerwuj samochód on-line

Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk - Lotnisko

Witamy w Gdańsku!
Biuro wypożyczalni samochodów Odkryj-Auto w Gdańsku mieści się w bliskiej odległości od terminala lotniczego Rębiechowo przy ulicy Spadochroniarzy 21 na parkingu Odkryj-Parking Gadańsk. Oczywiście by zapewnić kompleksową obsługę klientom wypożyczalni samochodów w Gdańsku zapewniamy transport tak z jak i na lotnisko nawet w przypadku odbioru samochodu w późnych godzinach nocnych czy porannych zwrotach.
Dzięki lokalizacji w pobliżu stacji paliw Najemca nie musi martwić się o mycie czy tankowanie pojazdu przed jego zwrotem - zrobi to bez pośpiechu tuż przy miejscu zwrotu nie tracąc cennego czasu w drodze na lotnisko. Odkryj-Auto obsługuje klientów 24 godziny przez 7 dni w tygodniu realizując rezerwację klientów przylatujących również w środku nocy.
Baza samochodów wypożyczalni samochodów na Pomorzu posiada samochody z niemalże wszystkich klas dostępnych w naszej flocie - od najmniejszych, 4 osobowych samochodów klasy "A" będących idealnym rozwiązaniem dla eksplorujących Trójmiasto i okolice przez rodzinne auta 5 osobowe, a nawet 9 osobowe vany dzięki którym oszczędzisz na paliwie podróżując większą grupą.

Zdajemy sobie sprawę, że skoro to czytasz to możesz stać przed wyborem wypożyczalni jak wielu z naszych klientów więc by ułatwić Ci tego wyboru odpowiemy poniżej na kilka najczęściej powtarzających się pytań z naszej skrzynki pocztowej:

Czy możliwy jest wynajem samochodu bez karty kredytowej w Gdańsku?
Tak, w Odkryj-Auto można wynająć samochód bez karty kredytowej, przy klasach A, B, C i pochodnych w zupełności wystarczy karta debetowa.

Czy możliwy jest wynajem samochodu za gotówkę w Gdańsku?
Nie, w naszej wypożyczalni nie realizujemy płatności gotówką - honorujemy wyłącznie kartą Visa lub Mastercard

Nie posiadam polskiej karty płatniczej więc czy jest możliwość płatność zagraniczną kartą płatniczą za wynajem samochodu?
Tak, to w jakim kraju była wydana karta nie ma dla nas żadnego znaczenia - ważne jest by była ona kartą imienną Najemcy wydaną przez Visa lub Mastercard.

Zwrot samochodu do wypożyczalni w Gdańsku, jak się odbywa i ile trzeba być przed odlotem?
W związku z bliską odległością od portu lotniczego Gdańsk - Rębichowo sam zwrot samochodu trwa bardzo krótko - wystarczy, że przyjedziesz punktualnie na swój zwrot, sam zwrot samochodu jak i odwiezienie pod terminal nie zajmie więcej niż 5 do 10 minut.

Wynajem samochodu w nocy na lotnisku w Gdańsku, czy jest to w ogóle możliwe?
Tak, obsługujemy przyloty przez 24 godziny na dobę, wystarczy, że będziesz mieć wcześniej dokonaną rezerwację.

Czy jest możliwy odbiór samochodu w Gdańsku i zwrot w innym mieście, np. w Warszawie?
Tak, wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto posiada swoje biura przy wszystkich lotniskach w Polsce więc nie stanowi większego problemu realizacja takiego zamówienia prosimy tylko o wcześniejszą rezerwację samochodu z relokacją pomiędzy oddziałami.


Odkrywamy uroki Gdańska
Gdańsk jest jednym z tych miast, które większości osób kojarzy się z cudownym i beztroskim czasem letniego wypoczynku. Do stolicy Pomorza Wschodniego każdego roku przybywa mnóstwo turystów z Polski, jak również z zagranicy. Dużą grupę obcokrajowców stanowią między innymi nasi sąsiedzi Niemcy. Jedni przyjeżdżają do tego tysiącletniego, historycznego ośrodka ze względu na Morze Bałtyckie i piękne plaże, umożliwiające odbywanie kąpieli słonecznych, a dla innych o wiele większą atrakcją jest zwiedzanie tego, co Gdańsk ma do zaoferowania. A ma naprawdę dużo, o czym wie każdy, który choć raz był w tym mieście i mógł zobaczyć je na własne oczy. Bo tak naprawdę wielu rzeczy nie da się opisać i opowiedzieć, je trzeba po prostu przeżyć... Zatem jeśli nie masz jeszcze planów na urlop, albo zastanawiasz się właśnie nad zorganizowaniem rodzinnej wycieczki i zastanawiasz się nad tej kierunkiem, to Gdańsk będzie strzałem w dziesiątkę. I to bez względu na to, czy mamy lipiec i żar leje się z nieba, czy też rok zmierza ku końcowi, a ulice pokryte są białym puchem. Gwarantujemy, że w tym mieście nigdy nie można się nudzić. A na dowód tego, zamieścimy w tym tekście przykładowe atrakcje turystyczne, które są godne uwagi i które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Gdańsku
Miasto, o którym mowa wraz z Gdynią i Sopotem tworzy słynne Trójmiasto. Zdecydowana większość turystów, która się tutaj udaje, postanawia odwiedzić wszystkie trzy miejsca, a ponieważ znajdują się one w bardzo bliskiej odległości od siebie, to nie stanowi to żadnego problemu. Mając samochód, własny lub z wypożyczalni, można w kilkanaście minut przemieścić się z Gdańska na dobrze wszystkim znany Monciak w Sopocie, od którego dzielą nas dosłownie trzy kroki od pięknego molo... Sam Gdańsk ma ponad tysiącletnią tradycję. W XVI wieku uznawany był za najbogatsze miasto w całej Rzeczypospolitej. Wiele można byłoby mówić o tym mieście, ponieważ bardzo wyraźnie zapisało się na kartach historii. Przykładem może być chociażby to, że to właśnie Gdańsk uchodzi za symboliczne miasto, w którym doszło do wybuchu II wojny światowej. Dokładnie miało to miejsce 1 września 1939 roku o godzinie 4:45 na Westerplatte, na którym do dziś, co roku składane są kwiaty pod pomnikiem w hołdzie poległym. Oznacza to, że pobyt w Gdańsku może być ważną lekcją historii, która wielu skłoni do refleksji...
Wybuch II wojny światowej, to nie jedyne ważne wydarzenie, z którym związany jest Gdańsk. Innym jest początek upadku komunizmu, który dokonał się w Europie Środkowej. Z tym nierozerwalnie związany jest Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy "Solidarność", któremu przewodził Lech Wałęsa - legenda tego miasta. O protestach robotników, jakie odbywały się pod Stocznią Gdańską mówi się teraz na lekcjach historii, co najlepiej obrazuje rolę Gdańska w dziejach naszego kraju. W celu upowszechniania dziedzictwa "Solidarności" w roku 2007 powstało Europejskie Centrum Solidarności, które znajduje się przy Placu Solidarności, nieopodal pomnika Poległych Stoczniowców oraz Bramy nr 2. Do tego szczególnego miejsca będziemy jeszcze wracać, przy okazji omawiania tego, co warte jest zobaczenia.
Morze, nasze morze
Jak Gdańsk, to obowiązkowo plaża i morze. Nie trzeba jechać w tropiki, aby móc cieszyć się piękną plażą i dostępem do morza. Niejedna osoba jest zdania, że nawet najdroższe zagraniczne wakacje nie są tak fajne i klimatyczne, jak wizyta nad naszym polskim Morzem Bałtyckim. Chcąc skorzystać z kąpieli, zawsze powinniśmy przede wszystkim myśleć o bezpieczeństwie swoim oraz innych osób, które z nami przebywają. Dlatego też należy wybierać takie kąpieliska, na których znajdują się ratownicy, którzy w razie nieoczekiwanej sytuacji będą mogli ruszyć z pomocą. W Gdańsku do wyboru jest aż siedem kąpielisk strzeżonych, tj. Jelitkowo, Jelitkowo Klipper, Sobieszewo, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Orle oraz Stogi.
Dużą popularnością cieszy się plaża Molo Brzeźno, a to między innymi ze względu na to, że jest ona położona w bardzo niewielkiej odległości od centrum miasta i różnych atrakcji, jakie się tam znajdują. Ponadto na tę plażę przyciąga ludzi bez wątpienia molo, które liczy 136 metrów i jest na tyle duże, że można po nim nie tylko spacerować, ale również się opalać, a przy okazji korzystać z darmowego dostępu do Internetu. Nudzić nie będą się tutaj na pewno też dzieci, ponieważ każdego lata przygotowywane są atrakcje w postaci kul wodnych, brodzików, a dla nieco starszych dzieci oraz dorosłych boiska do gry w siatkówkę... Wybierając tę plażę trzeba liczyć się z tym, że będzie na niej dość tłoczno. Dlatego jeżeli zależy nam na ciszy i spokoju, to powinniśmy wybierać mniej oblegane miejsca, których też w Gdańsku nie brakuje. Na pewno mniej tłoczno będzie na plaży Orle. A jeżeli nie planujemy wchodzić do morza, bo jedyne czego nam trzeba, to wylegiwanie się na plaży i wygrzewanie w promieniach słonecznych z książką w ręku, wtedy możemy udać się w bardziej odludne miejsce, na którym co prawda kąpielisko nie jest strzeżone, ale przy braku wchodzenia do morza, nie jest to konieczne.
To trzeba zobaczyć
Jako że Gdańsk uchodzi za Światową Stolicę Bursztynu, to też będąc w tym mieście, nie można nie zajrzeć do Muzeum Bursztynu. Poznamy w nim jego ciekawą historię oraz dowiemy się o tajnikach jego obrabiania i zastosowania. Bo bursztyn nie tylko wykorzystywany jest do zdobienia biżuterii. W takim razie do czego jeszcze? Tego dowiemy się przybywając do muzeum. Polecamy, bo naprawdę warto jest się tam udać! Co jeszcze jest wizytówką Gdańska? Zdecydowana większość zgodzi się co do tego, że jest to Fontann Neptuna. Ten ogrodzony posąg waży aż sześćset pięćdziesiąt kilogramów i jest miejscem, w którym turyści bardzo często robią somie pamiątkowe fotografie. Gdańsk i jego budowle obfitują w całe mnóstwo miejsc, które są na tyle zachwycające, że chce się je uwiecznić na zdjęciu. Dlatego jeżeli wybieramy się do Gdańska, to pamiętajmy o tym, żeby zabrać ze sobą kartę pamięci o dużej pojemności, która pozwoli przywieźć wiele cudownych fotografii, które będą źródłem niesamowitych wspomnień.
Wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć z bliska statki, bramy wodne, słynnego Żurawia, albo wybrać się w rejs, zachęcamy do odwiedzenia Długiego Pobrzeża. Deptak rozpostarty jest przy samej wodzie, a dokładnie przy zachodnim brzegu Mołtawy. Jeżeli spacery i zwiedzanie nas zmęczyły i chcielibyśmy zjeść smaczny posiłek oraz chwilę odpocząć, to możemy wejść do jednego z lokali, jakich w tym miejscu nie brakuje. Znajdziemy tutaj wiele restauracji, serwujących tradycyjne, polskie dania, jak i takie, które stawiają na kuchnię bardziej wykwintną, bazującą na smakach, które królują na zagranicznych stołach. Taka różnorodność sprawia, że z pewnością każdy znajdzie to, co najbardziej odpowiada jego kubkom smakowym. Oprócz restauracji, na deptaku są też liczne kawiarnie oraz puby.
Kiedy będziemy już najedzeni i wróci nam energia do zwiedzania, wtedy możemy udać się do słynnej Bazyliki Mariackiej. Stanowi ona jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki gotyckiej. Dodajmy, że Bazylika jest zaliczana do największych zachowanych świątyń mieszczących się w Europie, jakie zostały wzniesione z samych cegieł. Chcąc podziwiać panoramę Gdańska i to, jak okazale prezentuje się on z lotu ptaka, można wejść na wieżę, do której prowadzi czterysta schodów.
Wyjątkowa lekcja historii
Wspominano już o tym, jak dużą rolę w dziejach Polski odegrała "Solidarność", której poświęcone zostało Europejskie Centrum Solidarności. Dzięki niemu pamięć o ważnych przemianach i ruchach opozycyjnych jest wciąż żywa. Droga ku demokracji przedstawiona jest w tym miejscu w bardzo interesujący sposób, z wykorzystaniem wielu rekwizytów, takich jak chociażby tablice z postulatami strajkowymi, których było dwadzieścia jeden. W ECS jest możliwość wypożyczenia audioprzewodnika, z którym zwiedzamy centrum i na spokojnie zwiedzamy dostępne wystawy. Europejskie Centrum Solidarności to zdecydowanie obowiązkowe miejsce, które powinien zobaczyć każdy Polak.
Podniebne loty
Ciągły brak czasu, potrzeba szybkiego przemieszczenia się między miastami, a w końcu wygoda, powodują to, że coraz większa część społeczeństwa korzysta z możliwości, jakie daje samolot. W Gdańsku pierwszy port lotniczy, którym podróżowały osoby cywilne powstał po zakończeniu I wojny światowej. Ale pierwsze polskie lotnisko, które zostało wybudowane całkowicie od podstaw, otwarte zostało w Gdańsku dopiero w maju 1974. W między czasie przechodził wiele przemian. Obecnie działa Gdański Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, który może pochwalić się europejskimi standardami. Jest on trzecim co do wielkości portem w Polsce, który stanowi część systemu transportowego nie tylko krajowego, ale również europejskiego i światowego... Istnieje możliwość zwiedzania tego portu lotniczego, jednak muszą to być grupy zorganizowane, które odpowiednio wcześniej dokonają rezerwacji terminu wycieczki.
Parking i wypożyczalnia przy lotnisku
Planujesz przyjechać swoim samochodem na lotnisko i obawiasz się o to, że nie będzie wolnych miejsc, przez co możesz nie zdążyć na samolot? Doskonale rozumiemy tego typu myśli i obawy, ale jest sposób na to, że dotrzeć na lotnisko całkowicie bezstresowo. Wystarczy, że dokonamy internetowej rezerwacji miejsca, wybierając przy tym, czy ma to być postój krótkoterminowy, czy długoterminowy. Pozostawiony na parkingu samochód jest w pełni bezpieczny, dzięki czemu będąc na wakacjach lub w podróży służbowej nie trzeba martwić się o to, czy nie wydarzyło się nic niepożądanego...

A co jeśli dopiero przylecieliśmy do Gdańska i chcemy ruszyć jego ulicami, ale brak nam środka lokomocji w postaci samochodu? Wówczas należy skierować swoje kroki do wypożyczalni, która usytuowana jest przy lotnisku i umożliwia wypożyczenie samochodu dowolnej klasy na dogodny dla siebie czas. Opcja wypożyczania aut staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. Aby nie tracić czasu w korkach, decydujemy się na daleką podróż innym środkiem transportu - pociągiem lub samolotem, a na miejscu wypożyczamy samochód, którym dotrzemy w komfortowych warunkach w każde wybrane miejsce. Samochód daje niezależność i stąd tak wiele osób nie wyobraża sobie, aby zmieniać lokalizację w inny sposób niż przy wykorzystaniu samochodu... Jeżeli jesteś zainteresowany wypożyczeniem pojazdu wybranej marki, to zgłoś się do wypożyczalni Odkryj-Auto i ruszaj w podróż po pięknym i urokliwym Gdańsku.

Opinia Klientów

Biuro Gdańsk - Lotnisko liczba ocen 5517 ocena 4.91 / 5

zdjęcie: Nissan Qashqai Automat "Jestem bardzo zadowolony z obsługi przy wydaniu oraz Auto jakie dostałem Auto bardzo czyste świeże polecam wszystkim "

Olo

zdjęcie: Toyota Yaris Automat "witam bardzo zadowolony jestem z waszej wypozyczalni i bardzo ja polecam pozdrawiam i do nasepnego razu. "

Darek

zdjęcie: Toyota RAV4 "Wypożyczalnia idealna. Obsługa bardzo uprzejma we wszystkich punktach Kraków, Gdańsk jak i panie na infolinii, kompetentny personel. Odbiór jak i zdanie pojazdy trwa tylko kilka minut.Auto zawsze takie jak się zamawia lub wyższej klasy. Wszystko na wielki plus. "

Przemysław Piasecki

zdjęcie: BMW Seria 5 "Recommended place, easy to access the rental and to return the vehicle. You guys are doing great job - keep it up, please! You make it easy to select the vehicle before the rental, and this is unique! Thank you! "

Mariusz

zdjęcie: Toyota Yaris Automat "Wszystko super poza tym że chciałam manualna skrzynie a dostałam automat.Mimo wszystko uważam że jest to super wypożyczalnia i cała procedurą przebiegła sprawnie i szybko. Na pewno jeszcze skorzystam "

Dorota

Zobacz wszystkie opinie
Biuro Gdańsk - Lotnisko
80-298 Gdańsk Spadochroniarzy 21
Telefon: +48 660 505 474
Mail: biuro@odkryj-auto.pl
Dlaczego Odkryj-Auto?
Szybka rezerwacja on-line
Zarządzanie rezerwacjią on-line
Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Obsługa klienta 24h

“Ostatnio miałem okazję skorzystać z usług wypożyczalni samochodów i muszę przyznać, że jestem zachwycony! Samochód był w doskonałym stanie, czysty i gotowy do jazdy. Proces wynajmu był szybki i bezproblemowy, a obsługa wyjątkowo miła i pomocna. Całe doświadczenie było wręcz idealne. Zdecydowanie polecam tę wypożyczalnię każdemu, kto potrzebuje sprawdzonego i komfortowego auta.”

Lukasz M

24-06-2024 - (Bydgoszcz - Lotnisko)