Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz

Moje konto

+48 660 505 474 Infolinia czynna 08:00 - 22:00

Zarezerwuj samochód on-line

Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz - Lotnisko

Biuro wypożyczalni Odkryj-Auto mieści się na terminalu lotniska Bydgoszcz - Szwederowo dzięki czemu formalności związane z odbiorem pojazdu ograniczone są czasowo do niezbędnego minimum.
W ofercie firmy znaleźć możemy m.in. małe ekonomiczne pojazdy 4 osobowe będące idealnym rozwiązaniem do zwiedzania Kujaw jak również większe pojazdy dające większą frajdę z jazdy poza miastem.
Firma w swojej flocie posiada także pojazdy przeznaczone dla większej ilości podróżujących - 7 miejscowe minivany oraz 9 osobowe VANy pozwalające zapewnić komfortowe podróżowanie większej ilości osób.

Bydgoszcz i jego atrakcje
Wakacje, długi weekend albo kilka dni wolnego, to doskonała okazja do tego, żeby wyruszyć w podróż po Polsce. Mamy tutaj całe mnóstwo pięknych miejsc, które warte są zobaczenia, o czym często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Dlatego zamiast siedzieć w domu i się nudzić, polecamy przed zapowiadającym się wolnym, wziąć mapę do ręki i wspólnie z najbliższymi obrać kierunek, w którym się udamy. Nie byliście nigdy w Bydgoszczy? W takim razie najwyższa pora to zmienić. Stolica województwa kujawsko-pomorskiego ma do zaproponowania wiele różnych atrakcji i to niezależnie od pory roku. Niezapomniane wrażenia czekają tutaj zarówno na tych, którzy preferują odpoczynek bierny, jak i aktywny. A wszystko to między innymi za sprawą licznych tras pieszych i rowerowych... Przyjedź do Bydgoszczy i zachwyć się tym istniejącym od XIV wieku miastem.
Samochodem po Bydgoszczy
Bydgoszcz jest miastem o dość dużej powierzchni, na której mieszka ponad trzysta pięćdziesiąt tysięcy osób. A to oznacza, że nie da się przejść tego miasta wzdłuż i wszerz na pieszo. W celu dotarcia do ciekawych miejsc, niezbędny jest jakiś środek komunikacji. Co prawda komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta, ale nie każdemu odpowiada zwiedzanie z zegarkiem w ręku, aby nie spóźnić się na autobus, co oznaczałoby krótsze bądź dłuższe czekanie na przyjazd kolejnego. A zatem co w sytuacji, jeżeli przyjechaliśmy pociągiem, ale mamy prawo jazdy i chętnie przesiedlibyśmy się do wygodnego samochodu, którym bez najmniejszego problemu i w maksymalnie komfortowych warunkach dotrzemy wszędzie tam, gdzie chcemy? Rozwiązaniem jest wynajem samochodu. Tak naprawdę możemy zatroszczyć się o auto będąc jeszcze w domu. Umożliwia to internetowa rezerwacja, podczas której należy wybrać konkretny model samochodu. Podróżując z kilkuosobową rodziną bądź dzieckiem, które porusza się jeszcze w wózku, doskonałym wyborem będzie samochód kombi, który jest duży i ma pojemny bagażnik. Z kolei pary lub małżeństwa mogą zdecydować się na pojazdy o mniejszych gabarytach. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wynająć wysokiej klasy SUV-a. Bo decyzja o wyborze samochodu, którym będziemy poruszać się po ulicach Bydgoszczy i okolic zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, czyli osoby zamawiającej. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, żebyś był w stu procentach usatysfakcjonowany z komfortu jazdy! Zależy nam na tym, aby pobyt w tym pięknym mieście, jakim jest Bydgoszcz na długo zapadł w pamięć osobom, które je odwiedzą, co sprawi, że w niedługim czasie będą chciały zawitać tutaj ponownie.

Kultura i edukacja w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego
Chcąc udać się w konkretne miejsce, czasami musi nas ono najpierw w jakiś sposób zaintrygować i zaciekawić do tego stopnia, że przy najbliższej okazji będziemy chcieli zobaczyć je na własne oczy.Co ma do zaoferowania Bydgoszcz - jedno z największych miast w Polsce, że dobrze byłoby się do niego wybrać? Otóż mało kto wie, że miasto jest prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym, w którym mieszczą się nie tylko kina, teatry i muzea, ale również filharmonie, opery oraz galerie sztuki. A każdego roku Bydgoszcz przyciąga tysiące zdolnych i umuzykalnionych osób, które przyjeżdżają na przeglądy i festiwale, których rokrocznie jest około stu. Chyba wszyscy zgodzą się z tym, że liczba ta robi wrażenie. Dlatego jeśli jesteśmy fanami wydarzeń kulturalnych, to zdecydowanie powinniśmy śledzić to, co organizowane jest w Bydgoszczy. Warte podkreślenia jest też to, że w mieście tym działa aż piętnaście szkół wyższych, które obecnie kształcą około trzydziestu pięciu tysięcy osób, na różnych kierunkach i specjalnościach. Kto wie, może podróż z nastoletnimi dziećmi będzie skutkowała tym, że dzieci zauroczeni tym co zobaczyli, zaczną wiązać swoją przyszłość z Bydgoszczą, chcąc dostać się na jedną z tutejszych uczelni. Pewne jest jedno, a mianowicie to, że podróże kształcą i to niezależnie od tego, czy są dalekie, czy też w obszarze naszego kraju. Poza tym kilkudniowy wyjazd z rodziną jest czasami jedyną okazją do tego, żeby ze sobą pobyć - bez pośpiechu i codziennej gonitwy - mieć czas na leniwe śniadanie, rozmowę, długi spacer i bliskość, której potrzebujemy wszyscy i to bez względu na wiek. Bydgoszcz jest idealnym miejscem do tego, żeby aktywnie spędzić czas z najbliższymi, pielęgnując przy tym relacje i łapiąc ulotne chwile.

Atrakcje turystyczne dla małych i dużych
Z uwagi na to, że Bydgoszcz jest miastem z historią w tle, to dużo atrakcji znajdą tutaj miłośnicy zabytków. Każdy, kto odwiedzi miasto, swoje kroki bez wątpienia powinien skierować na Starówkę, gdzie dominują XVII-XIX wieczne zabudowy i kamienice. Godne zobaczenia są też trzy staropolskie kościoły, które utrzymane są w stylu gotyckim. Ponadto dużym walorem Bydgoszczy jest dostęp do wód, bowiem znajdują się tutaj: rzeki, kanały, bulwary, kaskady, nabrzeża oraz budowle hydrotechniczne. Na turystach duże wrażenie robi też Stare Miasto i Śródmieście z licznymi zabytkami, których zostało wpisanych do rejestru zabytków aż dwieście czterdzieści pięć. Zaliczamy do nich między innymi katedrę, jaką jest Sanktuarium Maryjne Matki Bożej Pięknej Miłości, spichlerze czy Pałac Lloyda. Na wszystkich tych, którzy chcą odbyć lekcję historii i cofnąć się do czasów II wojny światowej czeka Eksploseum. Znajdują się w nim zabytki militarne oraz architektura przemysłowa III Rzeszy. Jednak największą atrakcją jest podziemna trasa turystyczna, która jest pełna wrażeń zarówno dla osób dorosłych, które doskonale znają historię, jak i dzieci, dla których być może jest to jedna z pierwszych lekcji odnosząca się do II wojny światowej. Jakie jeszcze atrakcje możemy zapewnić maluchom? Na pewno wiele frajdy przyniesie im wizyta w ogrodzie zoologicznym, w którym będą mogły zobaczyć żyrafy, zebry, małpy oraz dużo innych zwierząt, które dotychczas znały wyłącznie z bajek i zdjęć. Dzieci w wieku szkolnym, zaciekawić może też Muzeum Mydła i Historia Brudu. Odwiedzającym to miejsce dzieciakom, szczególnie podobają się treści, które odnoszą się do brudu. Ale dla rodziców może to być świetny pretekst do przeprowadzenia ze swoimi pociechami pogawędki na temat tego, jak ważne jest dbanie o higienę oraz ogólną czystość.
Twoja pociecha kocha zwierzęta, albo chciałaby mieć papugę? Wobec tego obowiązkowym punktem, który trzeba odwiedzić na mapie Bydgoszczy jest Papugarnia. Znajdują się w niej papugi różnej wielkości i o różnym ubarwieniu. Oprócz tego, że są piękne, to na dodatek bardzo chętne do zabawy. Jednym słowem wizyta w tym miejscu wiąże się z dużą dozą wrażeń u małych odkrywców. A jeśli chcemy posiedzieć na ławeczce i wypocząć, podczas gdy dzieci będą doskonale się bawić, to wtedy trzeba się wybrać do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, w którym znajduje się pokaźnych rozmiarów plac zabaw. Dodajmy, że park ten jest największym parkiem miejskim, jaki powstał na terenie naszego kraju. Liczne drzewa i dużo zieleni sprawia, że pobyt tam bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

W podróż po mieście prosto z lotniska
Na wypoczynek w Bydgoszczy możemy przyjechać nie tylko samochodem i pociągiem, ale również mamy możliwość przylotu samolotem. Z tej opcji korzystają nie tylko ci, którzy przylatują z zagranicy. Korki i utrudnienia na drodze powodują, że przybywa osób, które chcąc przemieścić się z jednego końca Polski na drugi, wybierają transport lotniczy. Dlatego jeżeli mieszkasz w dużej odległości od stolicy województwa kujawsko-pomorskiego, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dotarł tutaj korzystając z możliwości, jakie daje samolot. Rezerwując lot z dużym wyprzedzeniem, może się okazać, że za bilet zapłacimy mniej, niż wydalibyśmy za paliwo. Stąd też planując urlop, warto wziąć tę opcję pod uwagę. Szczególnie jeżeli, chcemy wypożyczyć samochód, którym będziemy poruszali się po mieści, bowiem to właśnie przy lotnisku mieści się wypożyczalnia z szerokim wyborem aut.
Historia lotniska w Bydgoszczy jest dość ciekawa, ponieważ utworzone zostało ono w czasie trwania I wojny światowej i początkowo służyło wyłącznie armii niemieckiej. Po zakończeniu wojny, w roku 1920 weszło w polskie posiadanie, ale nadal odbywały się na nim tylko loty wojskowe, tyle że dla polskiego wojska. Na loty cywilne trzeba było poczekać aż dziewięć lat, czyli do czerwca 1929 roku. Wówczas to PLL "LOT" uruchomił loty, które trwały do 1933 roku odbywały się między trzema miastami - Warszawą, Poznaniem i Gdańskiem. W późniejszych latach lotnisko było sukcesywnie rozbudowywane i działało z różnymi przerwami. Ostatnie działania mające na celu reaktywowanie portu lotniczego miały miejsce w 1995 roku. A w maju 2004 roku, do użytku publicznego został oddany nowoczesny budynek terminala pasażerskiego.

Samochodem pod lotnisko i z lotniska
Dla osób, które udają się w podróż i przyjechali na lotnisko własnym samochodem, jak i dla tych, którzy odwożą bliskich i chcą im towarzyszyć aż do samej odprawy, przygotowany jest parking. Trzeba jednak liczyć się z tym, że korzystanie z niego jest płatne. Wysokość opłat uzależniona jest od czasu postoju. Chcąc zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, należy wejść na oficjalną stronę lotniska, na której znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje. A zatem na tych, którzy mają własny samochód czeka parking, a na tych, którzy go nie mają, a jest on im niezbędny podczas wizyty w Bydgoszczy czeka wypożyczalnia samochodów w każdej klasie. Wszystkie auta, jakie oferujemy są one, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort. Ważną informacją jest to, że wypożyczając samochód na lotnisku w Bydgoszczy, możesz oddać go w zupełnie innym miejscu, oddalonym nawet o setki kilometrów. Jest to możliwe dzięki temu, że działamy na terenie całej Polski, mając swoje punkty w wielu miastach... Przyjedź do Bydgoszczy i wspólnie z nami poznawaj uroki tego pięknego miasta, podróżując samochodem dopasowanym do Twoich potrzeb!

Opinia Klientów

Biuro Bydgoszcz - Lotnisko liczba ocen 1854 ocena 4.94 / 5

zdjęcie: Opel Astra Automat "Byliśmy bardzo zadowoleni, zarówno z osbługi w biurze, ceny, samochodu, jak i całotygodniowego doświadczenia z wynajmem- bez dziwnych zdarzeń i niespodzianek. Telefonowaliśmy do obsługi klienta raz z zapytaniem- biuro odpowiedziało w ciągu 60 sekund, super. "

K. Piwowarczyk

zdjęcie: Toyota Corolla Kombi "Bardzo sprawna organizacja wynajmu, począwszy od rezerwacji online do wydania auta, które poprzedził kontakt telefoniczny. Auto czyste, zadbane i komfortowe. Zdanie auta bezproblemowe. Był to mój pierwszy indywidualny wynajem auta, wcześniej ze znajomymi korzystaliśmy z Odkryj-Auto w Hiszpanii zatem polecam skorzystanie usług w kraju i zagranicą. Poza tym z tego co się orientowałem przed rezerwacją, to najlepsza oferta na bydgoskim rynku wynajmu. Na pewno jeszcze skorzystam. "

Maciej

zdjęcie: Toyota Yaris "Polecam firmę wszystkim znajomym. Z odkryj auto korzystam razem z mamą od dawna i nigdy się nie zawiodłam. Bardzo fajne samochody w przystępnych cenach, i świetna lokalizacja biur. No i oczywiście świetne jest to że nie potrzebna karta kredytowa. "

Natalia Gradzka

zdjęcie: Toyota Corolla Automat "Chciałem tutaj bardzo podziękować Państwu za super serwis i opiekę klienta. Miałem wypadek w wypożyczonym od Państwa aucie (nikomu nic się nie stało - ale samochód nie nadawał się do jazdy). Wszystkie formalności załatwiłem podczas jednej rozmowy telefonicznej z miejsca wypadku - to był późny wieczór, na drugi dzień rano miałem podstawione nowe auto. Wszystkim polecam pełne ubezpieczenie, strażacy na miejscu wypadku powiedzieli, że samochód raczej pójdzie do kasacji Ubezpieczenie pokryło wszelkie straty Ale nie to było najważniejsze - opieka przed, w trakcie a także po wypadku była wzorowa. bardzo polecam tą firmę wszystkim zainteresowanym - żadnych ukrytych kosztów, warunków umowy pisanych drobnym druczkiem itp "

Piotr

zdjęcie: Citroen c3 "Po raz kolejny swietna obsluga. Zadnych problemow przez caly proces od rezerwacji do zdania pojazdu. Mila i fachowa obsluga. "

Po raz kolejny POLECAM

Zobacz wszystkie opinie
Biuro Bydgoszcz - Lotnisko
86-005 Białe Błota, Paderewskiego 1
Meeting point Bydgoszcz
Bydgoszcz, Dworzec Główny PKP
Telefon: +48 660 505 474
Mail: biuro@odkryj-auto.pl
Dlaczego Odkryj-Auto?
Szybka rezerwacja on-line
Zarządzanie rezerwacjią on-line
Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Obsługa klienta 24h

“Z usług korzystaliśmy kilkukrotnie, obsługa zawsze na najwyzszym poziomie! Jesteśmy zawsze zadowoleni z auta , obsługi i ceny.”

Aleksandra

18-04-2024 - (Kraków - Lotnisko)